Categories: Aktualitete

Vulin: Ku është Asociacioni i Komunave serbe, kemi pritur qe 9 vjet

Nëse Prishtina do bisedime me Beogradin, ajo, së pari, duhet t’i tërheqë një.sitë spe.ciale nga veriu i Kosovës, sepse Serbia “nuk ne.gocion me armë të drejtuar në ballë”, tha mi.nistri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin.

Advertisement

Vulin tha se Serbia dëshiron paqe në Kosovë, porse “xhan.darmëria serbe do të respektojë çdo urdhër të pr.esidentit Vuçiq”, thuhet në një njoftim të Min.istrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë.

“Xha.ndarmëria është e gatshme, e tra.jnuar, e pajisur tekni.kisht, por, çfarë është më e rëndësishmja, shumë e motivuar për t’i mbrojtur njerëzit e saj kudo që është e nevojshme”, tha Vulin.

Duke komentuar thirrjen e Bashkimit Evropian për të dyja palët që t’i ulin te.nsionet, Vulin tha se Marrë.veshja e Brukselit midis Kosovës dhe Serbisë është shke.lur në mënyrë flagrante dhe pyeti nëse fjala e BE-së ka ndonjë peshë dhe nëse vlen për ndonjë gjë.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

9 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago