Categories: Aktualitete

Vulin: Ne jemi gati, vetem presim urdher nga Serbia

.

Advertisement

Në kanalin zyr.tarë të Min.istrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë në “You Tube”, është publikuar një video në të cilën shihen radhët e gjata të ush.tarëve të Serbisë.

Mini.stri serb Aleksander Vulin ka thënë se “xhanda.rmëria serbe është e gatshme të marrë çfarëdo detyre që do të kërkohet nga pres.identi i Serbisë, Aleksnader Vuçiq”.

Kjo dek.laratë e Vulin vjen pas paralajmërimeve të pres.identit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, se do të marrë masa ndaj Kosovës pas vendimit për zba.timin e marr.ëveshjes për reci.procitet të targave të autom.jeteve.

Edhe mbrëmë ka pasur rapo.rtime të ndryshme se ush.tria serbe është afruar në ku.firin e Kosovës, meqë në pjesën veriore gjendeshin një numër i madh i Po.licisë së Kosovës të cilët siguroheshin që të zbatohet marr.ëveshja.

Advertisement

BE’ja dhe SHBA kanë bërë thirrje për sht.ensionim të situatës, derisa situata po monitorohet edhe nga KFOR-i.

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Shqipëria më e fortë si asnjëherë më parë: Baza e NATO-S Në Shqipëri frikë për Greqinë dhe Serbinë!

NATO ka hyrë zyrtarisht në pjesën perëndimore të Ballkanit në një përpjekje për të bllokuar…

4 hours ago
  • Aktualitete

Hoxha Mustafa: Duhet rrespektuar edhe Vuçiq, edhe ai është NJERI

“H.oxha nga Republika e Serbisë: “Ta respektojmë Vuciqin, Kosova është dj.ep i Serbisë. Myftiu nga…

4 hours ago
  • Aktualitete

Sondazh: A mendoni qe nuk jane manipuluar VOTIMET ?! PO-JO

Sondazh i bere online pasi shume qytetare ne kane shkruajtur qe nuk eshte ne rregull…

8 hours ago
  • Aktualitete

Po “tronditet” Opozita Levizja Vetevendosje fiton keto 5 Komuna

Deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli përmes disa postimëve në Facebok ka bërë të…

8 hours ago
  • Aktualitete

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut – Ja fjalet e papranueshme

E PABESUESHME/ Bekim Jashari po merr “goditje” nga ana e PDK-se dhe Mergim Lushtakut –…

8 hours ago
  • Aktualitete

Reagimi i Bekim Jasharit per humbjen e zgjedhjeve po le gjithe vendin pa fjale – E PAPRANUESHME

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se pati vj,ed,hje,s të fitores përmes…

8 hours ago