Categories: Aktualitete

“Xhan.darmeria serbe gati” – MUP-i publikon video provo.kative te ush.trise e tan.keve serbe

Shteti serb po vazhdon të nx.isë dhe pro.vokojë si.tuatën pas zhvillimeve në veri të Kosovës ku aktualisht gjendet Pol.icia e Kosovës.

Advertisement

Minis.tria e Brendshme Serbe në kanalin e saj zyr.tar ka shpërndarë një video të xhan.darmërisë serbe, ku shihen ush.tarë dhe auto.mjete ush.tarake, përfshirë edhe auto-bl.inda, shkruan lajmi.net.

Në video madje shihet edhe mi.nistri i Bren.dshëm i Serbisë, Aleksander Vulin.

“ Xhand.armëria është gati që të kryejë detyrat e caktuara nga Serbia dhe pre.sidenti Vuçiq”, thuhet në videon e publikuar.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago