Categories: Aktualitete

Xhavit Haliti ”Hallakat” Gjithe Kosoven Jep Deklaraten Qe Nuk E Priste Askush Per Vjosa Osmanin

Depu teti i PDK, Xhavit Haliti, i cili vo.toi pro Glauk Konjufcës per poziten e krye.tarit te Kuvendit, deklaroi se do ta votoje Vjosa Osmanin per presi.dente. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Madje sipas tij keshtu do duhej te voto.nin te gjithe deputetet e Kuvendit.
Kjo sepse per te qen.druar ne sallen e Kuvendit eshte ker.kese e Shteteve te Bash.kuara te Amerikes.Do ta votoj Vjosa Osmanin per presi.dente dhe do duhej ta votonin te gjithe depu.tetet sepse pos tjerash eshte ker.kese e SHBA, tha Haliti.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Amaneti Patriarkut Irinej “Amanet Kosovën, mos ua falni shqiptarëve“!

Amaneti i fundit i Patriarkut serb Irinej, para së të h umbte j etën nga…

2 hours ago
  • Aktualitete

Zemaj:Do e rrezojme kete Qeveri se shpejti o popull

Ishministri i Shendetesise, Armend Zemaj, ka shpjeguar rrethanat e ngjar.jeve qe ndodhen naten e se…

2 hours ago
  • Aktualitete

Vulin: Kosova është e jona së shpejti do ia lëmë emrin Serbia e Vogël!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, përsëriti sot se presidenti i Serbisë është, duhet…

2 hours ago
  • Aktualitete

Arben Gashi: O Albin po të ishim ne në Qeveri, liberalizimi i vizave do ishte kryer!

Shefi i grupit parlamentar të LDK, Arben Gashi gjate konferences se sotme ka berë me…

2 hours ago
  • Aktualitete

Enver Hoxhaj:Vjosës e Albinit spo iu intereson për popull,vetëm për karrige e para

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në seancën e sotme të jashtëzakonshme…

2 hours ago
  • Aktualitete

Kurti: Vuçiq po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës. “Nuk ka me pa atë ëndërr”

Në një intervistë ekskluzive për “Pobjeda”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se ndaj vendeve…

2 hours ago