Categories: Aktualitete

Zbulohet plani që po përgatisin Serbia dhe Rusia për Kosovën

Anal.isti politik Faton Mehmeti përmes një shkrimi në Facebok ka reaguar në lidhje me tens.ίonet që po vazhdojn të mbetën në Veri të vendit.

Advertisement

Sipas Mehmeti ekziston një plan ruso-serb që të anek.sojnë Veriun njësoj si Krίmenë..Më tej, ai shton se ky plan i Serbisë dhe Rusisë do të mbetët vetëm në ëndërr.

Shkrimi i plotë:

Ekziston plani ruso-serb që të ane.ksojnë Veriun njësoj si Krίmenë. Megjithatë, kjo do të mbetet vetëm ëndërr, Veriu nuk është Krίme..dhe as shqiptarët nuk janë ukrainasë.

Vuçiqi këtë e di..ndryshe s’do hezitonte.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

8 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

8 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

8 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

10 hours ago