Categories: Aktualitete

Zbulohet “spiuneja” e PD-së kundër Berishës: U takua me Yuri Kim dhe pastaj doli krah Berishës (foto)

Ditën e sotme janë publikuar në media, disa fotografi të ambasadores Yuri Kim dhe aktivistes, Evi Kokalari në një bar të Tiranës.
Pas këtij takimi, Kokalari u shfaq krah Berishës në Vlorë për ta mbështetur atë dhe nismën për largimin e Lulzim Bashës. E pyetur nga gazetari Bledian Koka, se cili ka qenë qëllimi i takimit me Kim, Kokalari tha se janë mikesha.“Më bën përshtypje sa shpejt

Advertisement

gazetarët marrin informacione për gjëra të tilla. E njoh ambasadoren përpara se të vinte në Shqipëri dhe e konsideroj mikeshë. Folëm si mikesha, diskutuam shumë gjëra, ato që po ndodhin në PD dhe në Amerikë. Besoj tek miqësia dhe shoqëritë e mira me njerëzit, besoj tek dialogu. E di që ka kritika ndaj saj, por për mirë apo keq, unë e konsideroj mikeshë. E mbaj respektin, unë jam gjithashtu amerikane dhe ajo është edhe ambasadorja ime“, tha Kokalari, e cila nuk zbuloi më shumë detaje nga takimi.

Gjatë takimit në Vlorë, Kokalari tha se Lulzim Bashës i ka mbetur vetëm vula dhe logoja e partisë, sepse baza mbështet Sali Berishën.

“Unë kam ardhur në Shqipëri vetëm për ju. Në 23 vjetët e fundit, unë kam ardhur në Shqipëri vetëm 20 ditë. Unë jam amerikane, por kam lindur dhe jam rritur në Tiranë.Ndërkohë që zoti Berisha po fliste për opozitën dhe pluralizmin, më erdhi ndërmend kushërira ime Musine Kokalari, që lu.ftoi për pluralizmin dhe fati i saj ishte aspak i mirë. Më vjen keq, që pas kaq vitesh Shqipëria është ende në atë pikë dhe PD është marrë pe.ng nga socialistët.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Kush i pari u vendos në Ballkan – serbët apo shqiptarët?

Serbët nganjëherë janë edhe për keqardhje! Një pjesë e mirë e tyre ende besojnë se…

9 hours ago
  • Aktualitete

I gjithe Ballkani ne “KEMBE” te tronditur. Albin Kurtit i vjen perkrahje e madhe nga Gjermania

Nils Schmid ka pub.likuar nje video ne rrjetin social Twitter, ku ka shprehur hapur mbesh…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ganimetja bën thirrje për rrëzimin e qeverisë Kurti: ‘Na lodhën tu na rrejt hajnat’

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin…

9 hours ago
  • Aktualitete

LAJM I MADH – Nga SHBA përgjigjen a e pranojnë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?

A e pranon SHBA bashkimin e Kosovës me Shqipërinë?Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer…

9 hours ago
  • Aktualitete

Ish gruaja e Edi Ramës tregon historinë e prishjes së martesës: Linda Rama është një grua dinake që shkaktoi shum depresion te Gregu

Para 35 vitesh Matilda Makoçi ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë…

10 hours ago
  • Aktualitete

Nga ora me diamante tek miliona sende me vlerë / Rama zbulon se çfarë fshihet në bodrumin e Kryeministrisë(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme dha një intervistë për Blendi Fevziun, ku ka zbuluar…

11 hours ago