Categories: Aktualitete

Zeka “Shpërthen” Ndaj Vitisë: Asgjë Nuk Di Për Prishtinën Nëse Di Ky, Unë “Gomar” U Bëfsha

Advertisement

Ga zetari dhe analisti poli tik, Milaim Zeka, është shpr ehur se Arben Vitita, ka ndidati i VV-së për kr yetar të Prishinës nuk ka lidhj e me kr yeqytet, dhe i njëjti sipas tij do të bëjë punë të dobët sikurse Shpend Ahmeti.

Zeka ka bërë thirrje që të mos vo toh t për subjektin politik por për individët, dhe sipas tij, Përparim Rama është njeri u i duhur për ta udhëhequr kryqytetin.

Nj ejtë do të bëjë edhe Arben Vitia, jemi gja l lë dhe bisedojmë. Sepse ky nuk dinë asgjë për kr yeqytet. Njeri i mirë, me kan femër si tha dikush e kisha marrë për burrë, po në qoftë se ky di me udhëh e q kryqytetin, unë magar bëhem. Sikur me ma jep mua të udhë heq një hotel, e fali mentoi menjeherë.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Prifti serb: Ka ardhur koha që të kthehemi përsëri në Kosovë

Nuk resht së politizuari dhe polarizuar sítuatën kreu i Kishës Ortodokse: Do të kthemi në…

4 hours ago
  • Aktualitete

Nga SHBA vjen lajmi qe po dridh Ballkanin – Greqia drejt njohjes së Kosovës?!

Kosova temē nē takimin e Dendias me Blinkenin: A po lēviz Greqia drejt njohjes? Shtetet…

4 hours ago
  • Aktualitete

Testamenti pasuror që ja mbajti të fshehur Nexhmija burrit të saj Enver Hoxhës në ’81-in dhe pas v.dekjes së tij, shkoi në….

Publikohen disa dokumenta të rralla arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të…

4 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

4 hours ago
  • Aktualitete

Marrëveshja serbo-turke e vitit 1938: sa para i’a jepte Serbia Turqisë për dë.bimin e shqiptarëve

Në vitin 1938 qeveria e mbretërisë jugosllave ka nënshkruar një konventë me qeverinë e Republikës…

4 hours ago
  • Aktualitete

Selakoviq:Thaçi është ka’sap i Ballkanit, i thotë Osmanit se Vuçiqi është presidenti yt

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Nikola Selakoviq, në fjalën e tij në mbledhjen e Këshillit…

4 hours ago