Categories: Aktualitete

Zot na ruaj / 2 tër.mete gódasín veriun e Shqipërisë në mëngjes ,ja magnítuda dhe epíqendra

Veriu i Shqipërisë është godítur nga 2 tër.mete gjatë natës.Lëku.ndja e parë është ndjerë rreth orës 04: 20 dhe kishin magnítudë 4.1. Sipas EMSC tër.meti ka pasur epíqendrën 12 km në veri të Koplikut si dhe thellësi prej 10 km.Ndërkohë lëku.ndja e dytë janë ndjerë rreth orës 04:40 me një magnítudë më të ulët, 3.4 të shk.allës Ri.hter. Kjo lëk.undje është ma.tur 102 km në Perëndim të Prizrenit.Deri tani, nuk ka info.rmacione për dë.me në njerëz apo mate.riale në zonat ku është ndj.erë lëku.ndjet e tërm.etit.

Advertisement
Advertisement

Recent Posts

  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Çfarë po ndodh?! Shër.bimi sek.ret turk go.det rëndë Mossad-in izraelit

Një ekìp prej 200 personash nga Organìzata Kombëtare e Ìnte.lìgjencës (MÌT) zbʋloì se një rrjet…

16 hours ago
  • Aktualitete

Prejardhja e emrit Shqiptar! Origjina dhe kuptimi i tij

Pirroja ishte, ndoshta, sundimtari më i shquar i Epirit. Ai, si pasardhës i largët i…

16 hours ago
  • Aktualitete

Berisha bën thirrje drejt demokratëve: Përgatituni për pro.testa që Shqipëria nuk i ka parë kurrë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar pro.testa të demokratëve për humbjen e PD në zgjedhjet e…

16 hours ago
  • Aktualitete

“U stërvit nga C.I.A dhe erdhi me mis.one sek.rete në Shqipëri për të vr.arë Enverin…”/ Historia e rrallë e agj.entit, që u mb.ajt dy v.jet në ar.kivol

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “ba.nda Xhevdet Mustafa”, ku…

16 hours ago
  • Aktualitete

Nikollë Lesi tregon parashikimin e radhës: Berisha arr.estohet, Basha shpëton, PD shkrihet dhe në pushtet rri Rama për shumë gjatë

Nìkollë Lesì ka bërë një tjetër parashìkìm. Në gazetën e tìj “Koha Jonë” është pʋblìkʋar…

16 hours ago